POBYT

Pobyt w Naszym Domu jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb naszych Mieszkańców.

Organizacja Domu Seniora, zakres i poziom świadczonych w nim usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa, a także stan zdrowia, stan sprawności fizycznej i intelektualnej, wyznanie oraz potrzeby i możliwości Mieszkańców.

Najwyższy standard i rodzinna atmosfera

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom oferujemy pobyt w komfortowo urządzonych pokojach, dostosowanych do potrzeb osób niesamodzielnych, w tym samodzielnych, pod okiem troskliwego i wykwalifikowanego personelu.
Do dyspozycji naszych Seniorów oddajemy nowy budynek w pełni przystosowany do osób w podeszłym wieku, osób przewlekle somatycznie chorych oraz niepełnosprawnych fizycznie, wraz z przepięknym widokiem na jezioro i otoczeniem natury.

Świadczenia należne pensjonariuszowi w ramach wniesionej opłaty za pobyt długoterminowy.

Pełne wyżywienie
Pełne wyżywienie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja oraz drobne przekąski pomiędzy posiłkami według życzeń. (Staramy się dopasować dietę dla każdego Naszego Mieszkańca). Oprócz standardowych posiłków w naszej ofercie znajdziecie Państwo również menu wegańskie i wegetariańskie. Wszystkie posiłki przyrządzane są z produktów ekologicznych i pod nadzorem dietetyka.

Zielone zacisze
Przy naszym domu znajdują się szklarnie całoroczne z warzywami ekologicznymi, pomost na ryby gdzie można łowić oraz domek majsterkowicza na zewnątrz gdzie każdy Mieszkaniec może spędzać czas majsterkując. Dom położony jest w otoczeniu ogrodów pełnych pięknej zieleni, kwiatów oraz tarasów z widokiem na jezioro.

Wyjątkowa opieka
Opieka pielęgnacyjna świadczona przez wykwalifikowany personel.
Opieka pielęgniarska – wydawanie zaleconych przez lekarza leków, podstawowe badania temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi. Rehabilitacja prowadzona przez specjalistów rehabilitacji ruchowej. Fizykoterapia, w tym światłolecznictwo i dźwiękolecznictwo.
Lekarstwa zażywane przez mieszkańca są magazynowane w dyżurce pielęgniarskiej i ściśle nadzorowane przez właściciela oraz pielęgniarki.
Środki higieniczne przechowywane są w pokojach mieszkańców.
Opieka pielęgniarska sprawowana pod nadzorem lekarza rodzinnego. Przewidywane badania raz w tygodniu lub według potrzeb. W nagłych wypadkach mieszkańcy będą przewożeni do Wielospecjalistycznego szpitala.
Podstawowa rehabilitacja ruchowa, której celem jest utrzymanie dobrej sprawności fizycznej mieszkańców.
Zapewniamy opiekę psychologa zatrudnionego w naszym ośrodku.
Terapia zajęciowa
Gry planszowe
Nauka rysunku i malarstwa
Zabawy z kartami (gry towarzyskie, pasjanse)
Wspólne muzykowanie i śpiewanie
Robótki ręczne
Wspólne przygotowywanie świąt i imprez okolicznościowych
Wspólne oglądanie telewizji

Usługi dodatkowe
Usługi fryzjersko – kosmetyczne na co dzień wykonują opiekunki. Na życzenie mieszkańca wzywana będzie fryzjerka lub kosmetyczka (dodatkowo płatna)

Usługi duszpasterskie – msze na terenie obiektu, dla sprawnych wyjazd do kościoła.

Utrzymanie czystości w pokojach.
Raz dziennie gruntowne sprzątanie i dodatkowo w razie potrzeby.

KONTAKT

ul. Zieleń, 62-240 Trzemeszno

KONTAKT

ul. Zieleń, 62-240 Trzemeszno

© 2022